За минулий тиждень, з 18 по 25 березня, в Україні зросла вартість деяких продуктів харчування.

Даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України поділився заступник міністра Тарас Висоцький у соціальній мережі.

Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Так, згідно з даними моніторингу Мінекономіки, найбільше подорожчала соняшникова олія-на 0,9 гривень за пляшку.

Крім масла, змінилася ціна ще на п'ять продуктів:

  • вівсяна крупа подорожчала на 0,4 гривень за кілограм;
  • цукор подорожчав на 0,7 гривень;
  • ціни на картоплю впали на 0,2 гривні за кілограм;
  • морква подешевшала на 0,1 гривню;
  • цибуля також подешевшала на 0,2 гривні.

Інфографіка Міністерства розвитку економіки
Інфографіка Міністерства розвитку економіки

Як зазначив Тарас Висоцький, за місяць спостережень видно цінову стабільність.

Також ці продукти знаходяться в постійному зростанні. У 2020 році одними з лідерів подорожчання на українському ринку продуктів стали цукор, яйця і масло - ціни на них зросли на 54,7%, 52,3% і 25,6% відповідно.

Так, у найбільшій українській мережі супермаркетів "АТБ" виданню розповіли, що з листопада 2020 року вартість цукру зросла на 11%, борошна - на 18% (очікується ще на 10%), макаронних виробів - на 13%, гречки - на 10%, гороху - на 15%, молока - на 5-10%, масла - на 5%, яєць - на 50%. Причому ціни ростуть як для оптових покупців, так і для оптовиків.

У Торгово-промисловій палаті вказали, що за півроку внутрішні ціни на пшеницю, жито, кукурудзу зросли по всіх позиціях з 3,7-4,7 тис.грн до майже 9 тис грн за тонну, тобто більш, ніж удвічі. Півроку тому борошно коштувало дешевше зерна, з якого її роблять.

"Аналогічна ситуація на ринку цукру. Внутрішні ціни на цукор на 30-40% перевищують світові ціни, а також при цьому законтрактувати цукор українські виробники кондитерських і хлібопекарських виробів, морозива та інші на внутрішньому ринку не можуть", - зазначили в ТПП.

Через зростання цін прискорилася і інфляція - на 1,3%.

"За вирахуванням сезонної складової споживчі ціни в січні підвищилися на 1%, що є значним зростанням як для одного місяця. І хоча зростання вартості масла, цукру і овочів сповільнилося, їх внесок, доповнений черговим збільшенням ціни на яйця, зумовив зростання індексу цін на продовольчі товари на 1,4% за місяць", - розповів виданню керівник Центру макроекономічного моделювання KSE Юрій Шоломицький.