На сьогоднішній день більше половини українців (52%) відзначили, що відчувають наслідки реформ у державі, але ставляться до них більшою мірою негативно. А ще 46,7% громадян продовжують вважати корупцію головною проблемою країни.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Про це свідчать дані опитування, проведеного компанією Info Sapiens в період з грудня 2020 по січень 2021 року.

Так, найбільш важливими для України проблемами респонденти назвали:

  • бідність-41%
  • криза на Донбасі-32,7%
  • безробіття-32,4%

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

На особистому рівні українців найбільше турбує також відсутність хорошого заробітку і бідність (47,7%), безробіття (35%) і доступ до медичних послуг (34,2%).

Що стосується відчутних змін від реформ у державі, то 52% опитаних відповіли, що відчули зміни, але ставляться до них негативно. Ще 28,4% українців ставляться до реформ негативно і результати від них також сприймають у негативному ключі. Українців, які помітили і позитивні, і негативні наслідки реформ – 23,6%. І лише 1% громадян вважають, що зміни від реформ виключно позитивні.

В цілому, українці не розраховують побачити результати від реформ найближчим часом. Майже кожен третій громадянин (27,3%) не може спрогнозувати свої очікування, в той час як 16,7% опитаних, або кожен шостий, вважають, що результати від реформ можна буде помітити через два-три роки.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

В першу чергу від реформ очікують поліпшення фінансового добробуту-55,6% опитаних, на позитивні темпи економіки розраховують 49% українців, а на отримання якісних послуг від держави сподіваються 37,2% респондентів.