Транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) передбачений держбюджетом на 2021 рік. Отримати гроші з іншого джерела країна не може. Тому позитивне рішення Фонду важливе для України.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Liga.net.

За його словами, програма МВФ - "наш базовий сценарій", без якого "Україні некомфортно".

Сергей Марченко
Сергей Марченко

Країна повинна виконати ряд вимог, щоб отримати черговий транш, зокрема, провести судову та антикорупційну реформи. З деяких питань є неузгодження.

"У частині компетенції Мінфіну є дискусії щодо бюджетного балансу на 2022-23 роки. МВФ бачить необхідність зниження дефіциту до 3,5% ВВП, Ми хотіли б пом'якшити цей рух, адже щороку скорочувати дефіцит бюджету на 2% – це політично складне завдання", – сказав Марченко.

Крім того, фонд вимагає компенсувати витрачені 6 млрд грн на індексацію пенсій у березні 2021 року. За словами міністра, частково витрати можна покрити за рахунок перевиконання плану з податкових надходжень.

Українські пенсіонери
Українські пенсіонери

"В цілому це-проблема, адже кошти були передбачені на дещо інші терміни індексації. Це створює певний дефіцит Пенсійного фонду, а значить, нам доведеться шукати для цього рішення", - підкреслив Марченко.

Він додав, що головне завдання держави в цих обставинах – виконувати поточну програму з МВФ. Адже вийти на зовнішні ринки запозичень поки неможливо.

Нагадаємо, в червні минулого року МВФ затвердив 18-місячну програму stand-by для України на $5 млрд з негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу. Однак після завершення місії МВФ в кінці 2020-го рішення про другий транш було не прийнято.