Приватні підприємтва, які приватизували олігархи, хочуть модернізувати за гроші держави. У той же час, коли їх приватизували і заробляли на них гроші напевне здогадувалися, що колись їх доведеться модернізувати.

Таку думку висловив експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук на своїй сторінці у мережі телеграм.

лампочки, електроенергія
лампочки, електроенергія

"Компанії Ахметова будуть пропонувати державі виділити гроші для зменшення викидів сірки на ТЕС. Приватних ТЕС, на хвилинку. І коли ці підприємства купували, то чітко знали, що настане день, коли потрібно було вкладати гроші у модернізацію. Але в силу напевно життєвих труднощів це питання у Ахметова відкладали. Так, дійсно, для ДТЕК залишається мало часу, щоб виконати свої зобов’язання для реконструкції ТЕС. А тому хоч тушкою, хоч чучелом, але СКМ Ахметова буде переконувати державу у тому, що потрібно фінансувати ремонт ТЕС. Всього на всього від України вимагають 5 млрд. доларів. І це для початку. Потрібно більше", - пише Юрій Корольчук.

Також експерт впевнений, що тарифи зростають саме для того, щоб ДТЕК Рината Ахметова мали змогу модернізувати свої підприємства.

"Тарифи для населення повинні зрости у тому числі, щоб були кошти на зменшення викидів для ТЕС Ахметова. Суть усіх цих дій СКМ полягає у тому, щоб скинути із свої плечей зобов’язання провести заходи з пилеочищення і сіркоочищення. Ну і перекласти це звичайно на державу. Звичайно, отримання грошей від України буде проходити під модними еко-френдлі обіцянками. А екологічність, енергоефективність і відновлення економіки – будуть лише красивими і головне сучасними словами, якими будуть описувати по факту старий фонд теплових електростанцій", - вважає експерт.

лампочки, електроенергія
лампочки, електроенергія

Юрій Корольчук зазначає, що тим не менш Ахметов став жертвою прорахунків - ніхто не міг передбачити війну і не, що частина бізнесу залишиться на неконтрольованих територіях.

"Насправді Ахметов став жертвою стратегічного прорахунку. Ну не знав же він, що у 2014 році економіка України обвалиться, а частина бізнесу залишиться на неконтрольованих територіях. І красивий бізнес ТЕС не можна буде продати навіть із доплатою. І навіть взяти кредити проблематично. Політичний бік справи залишимо у спокої, хоча він дуже важливий. Словом, Ахметов потрапив у пастку екологічних наративів, а тепер хоче втягнути у неї і державу. Що би ми робили якби не було депутата Безуглої та її золотої фрази про «наративи» )) Тому зусилля Ахметова і ДТЕК щодо будівництва сонячних і вітрових електростанції будуть марними. Адже його головний актив, яким є вугільні ТЕС, буде тягнути бізнес донизу", - резюмує Юрій Корольчук.