Міністерство фінансів України пропонує штрафувати підприємців за неналежний облік товару. Торкнеться це того бізнесу, хто торгує т.зв. товарами з "ризикових груп".

Відповідний проект Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців( ФОП), у тому числі платників єдиного податку, опублікований для обговорення на сайті Мінфіну.

Зараз ФОП належать до категорій, які можуть вести звітність за спрощеною системою оподаткування. Тобто вони повинні враховувати тільки дохід від продажів, з якого і сплачуються податки.

продуктові ярмарки
продуктові ярмарки

Як відзначила юрист Оксана Грабовська,"облік товару до спрощеної системи не має ніякого відношення".

"Хіба не дивно, що за неналежний облік товарних запасів, які до об'єкта оподаткування мають непряме відношення, приписані штрафи у двократному розмірі вартості таких товарних запасів. Це не контроль за поповненням бюджету, це важіль маніпулювання бізнесом... товарний облік у спрощенця – протиприродне явище", – написала Грабовська.

При цьому в самому акті уточнюється, що законодавство не зобов'язує інших "спрощенців" вести облік товару.

"Обов'язковий облік і штрафи поширюються на підприємців - "загальносистемників" і єдинників з ризикових груп", – уточнила у бесіді з UBR.ua Грабовська.

Нагадаємо, до ризикових належать підакцизні товари, ювелірні вироби, складна побутова техніка і електроніка, а також товари медичного призначення.