Співробітники Служби безпеки зафіксували корупційні схеми, організовані керівництвом підприємства з держчасткою "Сумиобленерго".

Топ-менеджмент вивів у тінь понад 80 млн грн, повідомила прес-служба СБУ.

В ході попереднього розслідування правоохоронці встановили, що керівництво планувало провести реконструкцію та оновлення енергетичної системи регіону в рамках інвестиційної програми. Контролюючі органи врегулювали регламент робіт відповідними документами.

лампочки, електроенергія
лампочки, електроенергія

При цьому перевірка встановила, що в результаті організатори фактично не виконали 60% запланованих робіт, а кошти на їх проведення перерахували на рахунки афілійованих комерційних структур.

Крім того, протягом 2017-2020 років посадові особи компанії провели ряд операцій з купівлі-продажу "сміттєвих" цінних паперів. В результаті керівництво могло вивести понад 195 млн грн прибутку через підконтрольні компанії. На даному етапі правоохоронці перевіряють цю інформацію.

Також СБУ ініціювала перевірку фактів покриття збитків від таких "угод" менеджменту за рахунок штучного підвищення тарифів на електроенергію для населення і бізнесу.

Під час проведення обшуків у кабінетах посадових осіб та в офісах афілійованих структур правоохоронці вилучили чорнову бухгалтерію та документацію, що доводить протиправну діяльність.

У рамках кримінального провадження за ч.5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна) КК України накладено арешти на рахунки підрядних організацій.

На даному етапі триває досудове розслідування для встановлення всіх причетних осіб та повернення незаконно розтрачених коштів.