Причиною в галузевій асоціації називають скорочення поголів'я корів у приватних господарствах.

Асоціація виробників молока прогнозує, що сезонного зниження цін на молоко у весняно-літній період 2021 року в Україні не буде через дефіцит сировини, викликаного скороченням поголів'я в приватних господарствах.

Про це йдеться в повідомленні асоціації, повідомляти Українці зі посилання насправді.

корови, виробництво молока
корови, виробництво молока

"Стабільність цін у цей період визначається дефіцитом сировини, який зараз і нівелює сезонні коливання. Темпи вибуття корів у секторі особистих селянських господарств досягли точки, яка не дозволить забезпечити потрібний вал молока. Це дає всі підстави говорити про те, що цього року сезону великого молока як такого не буде, з чим неофіційно погоджуються представники переробки", — зазначив аналітик Володимир Андрієць.

Відзначається, що в даний час середні ціни на молоко все ще залишаються стабільними. Окремі виробники вже отримали протоколи зі зниженням ціни, проте останній моніторинг ще не показав змін середньої ціни в розрізі всіх регіонів.

Переважно змінилися ціни на малі та середні партії вищого і першого сортів, однак це відбувалося точково і в цілому там, де раніше вони були встановлені вище середньоринкової медіани.

корови, виробництво молока
корови, виробництво молока

Таким чином, середні ціни залишаються на своїх попередніх рівнях: екстра — 10,21 грн/кг, вищий сорт — 9,81 грн/кг, перший сорт — 9,26 грн/кг, середньозважена ціна трьох сортів — 9,76 грн/кг (ціни без ПДВ).

Середньоринковий діапазон коливання цін на середні і великі партії молока сорту екстра по макрорегіонах становить: північ і центр — 9,80-10,5 грн/кг; південь — 9,80-10,5 грн/кг; Схід — 9,75-10,5 грн/кг; Захід України — 9,70-10,45 грн/кг.