Наступного тижня, 19-25 квітня, закупівельні ціни свиней в живій вазі будуть варіюватися від 42 до 43 грн за кілограм.

Такий прогноз зробили аналітики Асоціації "М'ясної галузі".

"Ціна наступного тижня ще залишатиметься на високому рівні через травневі свята",-зазначили експерти.

Молоко і м'ясо
Молоко і м'ясо

За їхніми словами, вартість на рівні 43 грн за кг зі зниженою до 14% ставкою ПДВ можна прирівняти до ціни 46 грн за кг, але з податком на рівні 20%.

При цьому на розцінки може вплинути надлишок свиней, який сформувався до травневих свят. Щорічно пропозиція збільшується через зростання попиту на свинину на Великдень. Цього року ще й збіглися травневі свята.

"Однак, закриті заклади громадського харчування і локдаун... істотно зменшили попит... Тому надлишок свиней може, навпаки, призвести до зниження ціни після довгих вихідних", – підкреслили в асоціації.

магазин, м'ясо
магазин, м'ясо

Крім того, у квітні почастішали випадки африканської чуми свиней (АЧС). Це призвело до нелегальної реалізації інфікованих тварин, що стимулює зниження цін і блокує експорт надлишку свинини.

Також Цього місяця подешевшали зернові, а відповідно і корми. В результаті зменшиться собівартість свиней.

В асоціації додали, що прогнозні ціни можуть відрізнятися в регіональному розрізі. Це пов'язано з різною концентрацією виробничих і переробних потужностей.

Раніше в асоціації "М'ясної галузі" прогнозували, що 12-18 квітня закупівельні ціни на свиней в живій вазі збільшаться до 43-44 грн/кг через прогнозований попит.

Раніше стало відомо, що за перші три місяці 2021 року в Україну ввезли 7,4 тис.т свинини. Це в 3 рази більше в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, коли обсяги досягали 2,4 тис.т. тільки в березні було імпортовано в 5 разів більше м'яса (+389,16%), ніж у минулому році.