Українців може чекати чергове підвищення тарифів на оплату електроенергії. Але воно торкнеться не всіх громадян.

Про це повідомляє портал"Хвиля".

Тарифи на електроенергію в Україні можуть зрости. Це стосується тих громадян, які споживають велику кількість цього продукту. Йдеться про зростання цін з 1,68 до 2,5 гривні за кіловат на годину. А ось ціни на опалення зростуть відразу на двадцять відсотків.

Експерти вважають, що продовження ПСО фактично є втручанням у ціноутворення на ринку електроенергії. У свою чергу, це прямим чином порушує деякі пункти угод з Міжнародним валютним фондом. При цьому важливо, щоб споживачі почали оплачувати електроенергію і не допускали утворення боргів.

тарифи, комуналка, абонплата
тарифи, комуналка, абонплата

"Електроенергія повинна оплачуватися відповідно до собівартості її виробництва плюс витрати на обслуговування цього процесу. У вартості 1,68 гривні за кіловат на годину тільки 1,65 гривні становлять витрати на розподіл електроенергії. Залишається три копійки за кіловат⋅годину-зрозуміло, це занадто низький тариф. Кінцева мета-встановити тарифи для населення в межах 3,5-4 гривні за кіловат на годину. Такі розцінки встановлені, наприклад, в Румунії та Болгарії. Як проміжний можна приймати тариф в 2,5 гривні за кіловат на годину", — зазначив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Аналітик окремо акцентував увагу на тому, що в даний час у зв'язку з високою вартістю газу у ТКЕ немає грошей для капітального ремонту мереж і обладнання. Практично всі органи місцевого самоврядування урізали бюджети капітальних ремонтів.

комуналка
комуналка

Згідно з зробленими прогнозами, тарифи на тепло в будь-якому випадку зростуть на опалювальний сезон 2021-2022 років. Високі ціни від НАКу "вимили" всі оборотні гроші у ТКЕ-вони у великих боргах перед "Нафтогазом", і інших способів, окрім як підняти тарифи, не знають.

"Саме тому українців чекає чергове подорожчання тарифів на тепло. Воно за найскромнішими оцінками зросте приблизно на двадцять відсотків", — зазначив голова департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.