З 1 травня цього року в Україні стартує подача документів для отримання субсидій на оплату послуг ЖКГ в 2021-2022 рр.допомогу не будуть продовжувати автоматично, як це було раніше.

Держава може відмовити в субсидії власникам декількох житлових приміщень, депозитів від $2 тис., транспортних засобів до 15 років. В результаті без допомоги можуть залишитися до 100 тис.громадян, повідомили "Вести" з посиланням на наявний у розпорядженні документ про зміни правил нарахування субсидій.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Спочатку претендентів перевірять в Мінсоцполітики і Мінфіні. За словами заступника міністра соцполітики Віталія Музиченка, органи соцзахисту населення, не мають доступу до банківської таємниці, а всі покупки від 50 тис.грн проходять через банки.

"Тому в цьому нам допоможе Міністерство фінансів, яке має доступ до такої інформації", - розповів чиновник.

Також він зазначив, що Кабмін зважився на такий крок після перевірки субсидіантів. Деякі одержувачі купують валюту на суму від 50 тис. грн або роблять внески до статутних капіталів компаній.

Як розповів глава департаменту соцполітики кода ігор міщан, документ ще не опублікували і його не отримали місцеві адміністрації.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Нові правила повинні вступити в силу вже з 1 травня. Зокрема, позбавити допомоги можуть домогосподарства, які володіють двома і більше транспортними засобами, якщо з дня їх реєстрації пройшло не більше 15 років.

Раніше субсидії були недоступні тим, хто здійснював одноразові покупки від 50 тис.грн, а також мав два автомобілі молодше 5 років.

Також можуть стати перешкодою і інші фактори:

  • якщо хтось із членів сім'ї володіє більш ніж одним житловим приміщенням;
  • наявність депозитів у сумі 25-ти розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб-на момент виходу публікації становить 56 750 грн;
  • переказ цих коштів у валюту за допомогою банку;
  • покупки та вклади до статутного капіталу на суму понад 50 тис. грн.

У Мінсоцполітики зазначили, в результаті нововведень без допомоги можуть залишитися 2-3% одержувачів. На початок цього року субсидії отримували 2,8 млн українців. Відтак, відмовити у допомозі можуть 30-100 тис.громадян.