Відзначається, що зараз мінімальні ціни визначені за плановими показниками 2021 року, проте ситуація вже змінилася.

Джерело: проект постанови Кабінету Міністрів, опублікованому на сайті відомства і матеріал видання Дело.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства ініціює підвищення мінімальних оптових і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.

Зокрема, згідно з пояснювальною запискою до документа, пропонується підвищити мінімальні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби на 6,2%, на віскі, ром і джин — на 5,9%, коньяк — на 5,5%.

продукти, супермаркет, ціни
продукти, супермаркет, ціни

Мінімальні ціни на виноробну продукцію (зброджені напої, суміші з зброджених напоїв і суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями; сидр і Перрі; вермути, інші вина з додаванням рослинних або ароматичних екстрактів) пропонується підвищити на величини від 8,2% до 34,2%.

При цьому роздрібні ціни на вина виноградні натуральні; ігристі вина і газовані винні напої змінювати не планується.

Таким чином, мінімальна ціна оптового продажу літра 100%-ного спирту, використовуваного для виробництва горілки і ЛВІ, у разі підвищення цін складе 362 грн, а роздрібної — 475 грн.

продукти, супермаркет, ціни
продукти, супермаркет, ціни

Мінімальну оптову ціну на віскі, ром і джин планується встановити на рівні 721 грн (роздрібну — 948 грн), на коньяк три зірки — 516 грн (роздрібну — 677 грн), коньяк чотири зірки — 560 грн (роздрібну — 735 грн), коньяк п'ять зірок — 608 грн (роздрібну — 799 грн).

Зазначається, що на сьогодні рівень мінімальних цін визначено за плановими показниками 2021 року.

"Враховуючи зміни, що відбулися в соціально-економічній і податковій сферах, зокрема зростання складових цін (сировина, комплектуючі, енергоносії, витрати на оплату праці і так далі), розмір мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв не відповідає реальним витратам суб'єктів господарювання на їх виробництво і реалізацію і вимагає коригування", — пояснюють в Мінекономіки.

Відомство прогнозує, що зростання мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв призведе до зростання надходжень до державного та місцевих бюджетів на 300 млн грн, а також знизить кількість смертей, що сталися через вживання алкоголю. За даними, що наводяться Мінекономіки, зростання цін на алкогольні напої на 10% веде до зниження на 32% числа випадків смертей, викликаних їх вживанням.