У 1918 році, за правління гетьмана Павла Скоропадського, була введена перша в Україні паперова купюра – гривня.

У 1996-му в Україні відбулася грошова реформа, яка завершилася повною заміною знеціненого купоно-карбованця на гривню. Рішення про обрання національної валюти приймав відповідальний парламентський комітет. Чому в парламенті зупинилися саме на гривні, UBR.ua розповів директор Музею грошей НБУ Денис Толочко.

гривні
гривні

"Тоді в комісії Ради шукали оптимальний варіант. І вирішили врахувати історичні обставини і традиції. Вже з VIII століття на Русі гривню використовували як Рахункову і вагову одиницю. У Київському, Новгородському та Чернігівському князівствах у ХІІ столітті Гривня вже використовувалася як платіжний засіб", – говорить він.

Це був срібний злиток, форма якого відрізнялася в залежності від князівства. У наступні століття гривню все одно продовжували використовувати як вагову і Рахункову одиницю. У XVIII столітті під час реформи була введена монета під назвою гривня. Це була десята частина срібного рубля і її номінал, відповідно, був 10 коп.

"Вже в 1918 році, за правління гетьмана Павла Скоропадського, була введена перша в Україні паперова купюра – гривня. Саме така традиція її використання і стала вирішальною при виборі національної валюти в 90-х", – розповіли в музеї.

При цьому розглядалися й інші варіанти. Наприклад, карбованець. Був навіть варіант "український долар". Але ці пропозиції відразу ж відкинули. Що ж стосується етимології, то, на думку багатьох експертів, "гривня" сталася від гриви.

На старослов'янському "грива" означала шию, на якій за часів Русі знатні люди носили прикрасу.