Америка вже пережила конфлікт з Китаєм, а Європа зараз вступає у фазу санкційних перепалок.

На міжбанку долар проти гривні почав коригуватися. На ринку з'явилися покупці, які чекали умовного "дна". Після скасування локдауну на ринку помітно зростає попит на іноземні валюти з боку імпортерів.

Нацбанк з валютними інтервенціями на ринок як і раніше не виходить.

Нерезиденти потроху нарощують свої портфелі в ОВДП на вторинному ринку. Минулого тижня вони купили цих паперів на суму в 100 млн грн.

"Зарубіжні інвестори досить давно не брали участі в первинних розміщеннях. Завтра Мінфін України проведе аукціон з розміщення ОВДП. Ринку будуть запропоновані облігації в гривнях з термінами погашення в 6, 12, 18, 24, 36 і 60 місяців. Вважаю, що нерезиденти візьмуть участь у даному розміщенні. Це може посилити позиції гривні на міжбанку", - розповів UBR.ua аналітик RoboForex Андрій Гойлов.

У разі істотного зміцнення національної валюти до євро і долара США, ймовірно, НБУ вийде на міжбанк з покупками іноземних валют для поповнення своїх резервів.

У квітні на підтримку курсу гривні НБУ витратив $50 млн – сума досить незначна, так як Нацбанк змушений берегти ресурси для виплати зовнішніх боргів.

Курс долара і євро на цей тиждень

На тижні з 10 по 16 травня гривня може отримати імпульс у бік зміцнення. Зростання буде обумовлене бажанням населення витратити свої накопичення в євро і доларах на поїздки/подорожі, на сезонний одяг і взуття, на їжу і алкоголь, на будівельні матеріали.

Період свят і довгих вихідних зазвичай породжує активність валютообмінних операцій.

Аналітики відзначають, що попит на валюту буде низьким, як за сезонними факторами, так і завдяки монетарній політиці в країні.

"Рішення НБУ підвищити ставку до 7,5% дає сигнал, що можна чекати приплив за банківськими вкладами в гривні в довгостроковій перспективі, інфляція буде під контролем, а зовнішні шоки Українська гривня ігнорує", - зауважив у бесіді з UBR.ua аналітик компанії " Центр біржових технологій "(ЦБТ) Максим Орищак.

Якщо населення розуміє, що стабільність гривні не дасть заробити на різниці валютних курсів протягом усього 2021 року, це означає, Говорить експерт, що люди будуть шукати варіанти грошових вкладень: в нерухомість, в бізнес, у фондовий ринок.

Така активність оподатковується, значить будуть кошти в держбюджеті і задіяти ЗВР на виплату боргів, або стабілізацію гривні в екстрених випадках не доведеться.

"Якщо люди прийдуть до ідеї придбання товарів тривалого користування, розуміючи, що нижчих цін чекати не варто, то це теж на руку економіці", – зауважив нам Орищак.

Також варто пам'ятати, що в цілому по світу, крім Індії, ситуація з Covid-19 поліпшується. Це дає оптимістичний сигнал на зростання споживчої активності.

"Якщо ж будуть ризики чергових локдаунів в країні, то можна чекати, що гривня По відношенню до долара і євро буде коливатися в діапазоні 28 грн, і 33,7 грн відповідно. Але більш різких коливань не чекаємо", - прогнозує аналітик ЦБТ.

Українці облягають обмінники і спішно позбавляються від валюти. Яким буде курс долара в травні

До того ж Україна як і раніше знаходиться у стані переговорів з МВФ по траншу на $1,5 млрд. Публічно Фонд не озвучує конкретних умов для надання цих коштів.

При цьому Мінфін України дає досить позитивні коментарі щодо перспектив співпраці з МВФ.

"Вважаю, що наступного тижня Долар США до гривні зміцниться до рівня 27,78 грн. Єдина європейська валюта, швидше за все, зросте до позначки в 33,65 грн", – зробив свій прогноз Андрій Гойлов.

У чому тримати гроші в травні

Якщо вибирати долари, або євро для накопичень, то перевагу варто віддати доларам, вважає аналітик, зважаючи на більш стабільного економічного становища США по відношенню до Європи.

Крім того, Америка вже пережила конфлікт з Китаєм, а Європа зараз вступає у фазу санкційних перепалок, що обіцяє збій торгових відносин між ними і, потенційно, ослаблення євро в світі.

З останніх повідомлень у ЗМІ у фокусі той факт, що Європейський союз планує узаконити проект правил, спрямованих на боротьбу з субсидованими державою іноземними компаніями в Європі.

"Це дозволить регулюючим органам переслідувати великі китайські компанії практично так само, як вони це роблять з транснаціональними корпораціями США, такими як Apple Inc. і Amazon.com Inc.", – підкреслив Орыщак.

У той же час аналітик зазначає, що немає 100% прив'язки в динаміці Євро в світі, і динаміці Євро в Україні. Але якщо євро буде значно втрачати свої позиції на міжнародній арені, то і у нас це стане приводом для зниження його вартості.

"Працює це так: наприклад, якщо з Рівня 1,21 до долара євро просяде до 1,15, то курс продажу євро 33,5-33,7 грн збережеться. Але з цією ж валютою виїхавши закордон ваші гроші будуть коштувати менше. Тому краще буде виїжджати закордон з доларами, і купувати євро там", - пояснює Максим Орищак.