До національної служби здоров'я звернулися понад 800 установ для укладення договорів.

Цього року надання стоматологічної допомоги виділили в окремий амбулаторний пакет у програмі медичних гарантій, як це було і в 2020-му.отримати таку допомогу пацієнт може за направленням сімейного або лікуючого лікаря, а також звернутися самостійно, повідомили в Національній службі здоров'я.

Цей пакет передбачає покриття тільки невідкладної допомоги дорослим і дітям (зняття гострого болю і стан, що загрожують життю), а також планову допомогу дітям до 18 років.

Притому, що ці послуги Кабмін визначив як платні, крім ортодонтичних і протезування. Їх оплачує пацієнт або окремі програми місцевого бюджету.

Цього року НЗСУ отримала 803 пропозиції укласти договори щодо пакету "Стоматологічна медична допомога в амбулаторних умовах", з яких 673 підтверджені.

стоматолог, доктор
стоматолог, доктор

Тариф на стоматологічну допомогу в амбулаторних умовах становить 116 грн.

До переліку безкоштовних входять такі послуги:

  • Первинний стоматологічний огляд;
  • невідкладна стоматологічна допомога дітям і дорослим;
  • планова стоматологічна допомога дітям;
  • інструментальні дослідження в рамках ургентної допомоги, а також планова допомога дітям;
  • організація та проведення обов'язкових медичних профілактичних оглядів для учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, а також дітей до 6 років;
  • своєчасне знеболювання на всіх етапах діагностики та лікування.

Якщо повнолітній пацієнт звертається до установи, яка уклала договір з НЗСУ, за плановою послугою, то вона може бути платною, тому що не покривається програмою медгарантій.