Влада України поділилися планами на пенсійний вік громадян в майбутньому році. У наступному році підняття пенсійного віку торкнеться жінок, вони підуть на пенсію вже не в 59,5 років, а в шістдесят. Таким чином, виходить, що не всі з досягли сьогоднішнього пенсійного віку підуть на заслужений відпочинок. А причина цього явища криється в зростаючих вимогах до стажу, пишуть

Тепер для виходу на пенсію в шістдесят років необхідна наявність повних двадцяти восьми років трудового стажу. Це в 2021 році. Що ж стосується 2022 року, в даному році кількість трудового стажу, необхідного для виходу на пенсію, збільшується ще на рік. Як вже говорилося вище, перше підвищення пенсійного віку для жінок планується в наступному році, якщо бути більш точним то пенсійний вік підніметься з 59,5 до шістдесяти років в квітні наступного року. Нагадаємо, що на даний момент в Україні жінка має право піти на заслужений відпочинок в шістдесят років, тільки маючи повні двадцять сім років трудового стажу.

Люди, у яких є тільки сімнадцять повних років трудового стажу, на даний момент можуть піти на пенсію не раніше шістдесяти трьох років. Ну а в разі, коли трудовий стаж менше повних сімнадцяти років, вихід на пенсію затягується ще на два роки, інакше кажучи при подібному розмірі стажу на пенсію йдуть в шістдесят п'ять років.

Не варто забувати і про те, що у громадян України є можливість отримати надбавки в пенсії. Наприклад, надбавка покладена за понаднормовий стаж. В даному випадку мається на увазі наявність у громадянина трудового стажу тривалішого відповідного віку при виході на заслужений відпочинок. Якщо такий стаж є, то надбавка покладена громадянину. Про це більш детально написано в двадцять восьмому законі України, де йдеться, що жінкам зі стажем понад тридцять років і чоловік зі стажем понад тридцять п'ять років покладена збільшена пенсія. Розмір надбавки становить один відсоток.

Однак, разом з тим Міжнародна організація праці настійно рекомендує Україні утриматися від введення другого рівня пенсійної системи. Така рекомендація ґрунтується на досить негативний досвід інших країн. В даному випадку мається на увазі обов'язкове накопичення пенсій для громадян, іншими словами приватизація пенсій. Жінкам продовжили пенсійний вік, пенсіонери обурюються.