Міністр соціальної політики Марина Лазебна в ефірі програми "Сьогодні ввечері" на телеканалі "Україна 24" розкрила подробиці нових правил і умов отримання субсидій в Україні.

"Хочу заспокоїти людей (щодо ситуації з субсидіями - ред.). Насправді, постанову і нові правила субсидій вносило Міністерство фінансів, тому що вони роблять верифікацію одержувачів всіх виплат. З'явилося три нових критерії: була одна машина - стало дві, було одне житло - стало два, депозит більше 56 тис.грн. Депозит - вимагає ще аналізу, так як депозит в 56 тис.грн може бути навіть у пенсіонерки, яка збирала, не знімала всю пенсію. Найближчим часом ми внесемо зміни, ми трошки поправимо ці речі, щоб заспокоїти людей", - сказала міністр.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Як зазначила Лазебна, "найголовніше - всі повинні знати, що є 5 місяців для переоформлення субсидій".

"Прийдеш в серпні, тобі все одно призначать субсидію з 1 травня. Зараз люди стоять у чергах на оформлення, хоча є 4 способи: онлайн, поштою, ЦНАП і управління соцзахисту", - розповіла вона.

На за питання, скільком людям доведеться повертати вже призначену субсидію, якщо виявиться, що вони не відповідають вимогам для отримання, глава Мінсоцполітики відповіла:

"Я не можу сказати, що буде з депозитами... Ось зараз 56 тис. грн вартість депозиту, ми піднімемо до 100 тис.грн - це точно. Я просто не знаю, скільки може бути відмов при наявності депозитного рахунку. Я точно знаю, що всі інші критерії... Це може бути відмова 3% від сьогоднішньої кількості домогосподарств. Але кожну відмову ми проаналізуємо, якщо буде така необхідність - і повернемо людям субсидію".

Раніше повідомлялося, що з 1 травня 100% одержувачів субсидії в Україні отримуватимуть її живими грошима. Також набудуть чинності нові правила для тих, кому субсидії призначатися не будуть.

Зокрема, якщо одержувач субсидії має на депозитному рахунку в банку понад 100 тис.грн, купує нову машину або валюту одноразово на суму понад 50 тис. грн, йому субсидію не призначать. У Кабміні запевняють, що після введення нових правил для більшості одержувачів субсидій нічого не зміниться.