Ціни на черешні, персики і абрикоси в Україні будуть залежати від погоди в травні, але не піднімуться вище рівня 2020 року.

Про це в ефірі програми "Зворотній зв'язок" на телеканалі "Україна 24" розповіла менеджер з комунікації Асоціації "Ягідництво України" Тетяна Смирнова.

овочі, базар
овочі, базар

"Ціни на черешні, персики та абрикоси будуть не вище, ніж минулого року. Багато чого буде залежати від того, яка погода буде в травні. Якщо буде багато дощів, у нас буде багато черешні невисокої якості, ціна на неї буде значно нижче. Минулого року таку черешню продавали на ринках навіть від 25 грн за кілограм, тоді як якісну черешню продавали від 60 грн за кілограм", - розповіла Смирнова.

Як зазначила експерт, по персиках і абрикосах погода також внесла свої корективи.

"Проте традиційно ми бачимо багато імпортної пропозиції, особливо щодо персиків, яка, по-перше, створює конкуренцію українській продукції, по-друге, дозволяє нам ласувати цими фруктами за доступною ціною. Якщо погода буде не дощова, ми все одно будемо мати певну частину недорогого товару. Якщо говоримо про дорогий товар, то абрикосів, на жаль, у нас щороку вирощують менше, тобто ціна буде приблизно на рівні минулого року. Що стосується черешні, то за якісну черешню нам все одно доведеться платити не менше 50 грн за кілограм", - повідомила вона.