Міністерство розвитку громад і територій опублікувало для обговорення проект постанови Про затвердження порядку перерахунку вартості комунальних послуг за період їх ненадання або надання не в повному обсязі та невідповідної якості, передає прес-служба Міністерства.

Нововведення спрямовані на поліпшення якості надання комунальних послуг.

Зокрема, документ передбачає механізм та умови перерахунку вартості послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання, водовідведення тощо.

Комуналка, показання лічильників
Комуналка, показання лічильників

Також у проекті відзначені кількісні та якісні характеристики надання послуг. Вони будуть враховуватися при здійсненні виконавцем перерахунку в разі невідповідності комунальних послуг.

До того ж визначено особливості здійснення перерахунку вартості залежно від виду договору між виконавцем і споживачем та умови нарахування плати за послуги.

Перерахунок буде проходити відповідно до актом-претензією від споживача. Суми переглянуть для всіх мешканців багатоквартирного будинку, які отримали неякісні послуги.

До громадського обговорення документ буде доступний 15 днів – до кінця травня.

Нагадаємо, у березні 2021 року українцям нарахували за житлово-комунальні послуги 22,9 млрд грн. Це на 7,2 млрд грн більше, ніж роком раніше. При цьому фактична оплата послуг ЖКГ зросла: наприкінці опалювального сезону українці почали закривати свої борги, сплативши на 17,7% більше нарахованої суми – 26,9 млрд грн.