Економічний експерт Олег Пендзін в ефірі програми "Ранок чемпіонів" на телеканалі "Україна 24" назвав серйозну проблему із забезпеченням пенсіонерів гідними пенсіями.

«В Україні близько 20 млн людей, які перебувають у працездатному віці. Єдиний соціальний внесок - а це основне джерело, з якого наповнюється Пенсійний фонд - платять десь 11,5 млн осіб. У нас сьогодні трохи більше 12 млн пенсіонерів. Виходячи з цих розрахунків, на одного працюючого припадає більше одного пенсіонера. Це дуже негарна цифра, тому що вона не забезпечує необхідного рівня пенсій для людей», - зазначив експерт.

бідність, пенсіонери, старенькі
бідність, пенсіонери, старенькі

"Шмигаль почав говорити, що через 15 років не буде необхідного наповнення ПФУ... Держава в будь-якому випадку буде нести на собі зобов'язання, тому що кожна людина, яка платить єдиний соціальний внесок, по виходу на пенсію буде мати солідарну пенсію. Це жорстке зобов'язання держави, іншого не буде. Інша справа-що там різко зросте доплата з бюджету в ПФУ, щоб сформувати ту пенсію, на яку людина заслужила під час своєї трудової діяльності», - додав Пендзин.