Кожен п'ятий українець оплачував рахунки не в повному обсязі або не платив взагалі.

Витрати українців на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальний сезон 2020/21 рр.в середньому склали 42% сукупного щомісячного доходу домогосподарств. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного компанією Research & Branding Group.

Згідно з даними дослідження, в опалювальному сезоні, що завершився своєчасно і в повному обсязі комунальні послуги оплачували 42% українців, ще 37% оплачували рахунки в повному обсязі, але з затримкою. При цьому кожен п'ятий житель України розраховувався за комуналку не в повному обсязі (18%) або не оплачував їх взагалі (3%).

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Також наголошується, що найбільш відповідальними платниками комунальних тарифів (оплачували вчасно і в повному обсязі) є сільські жителі і жителі Західного регіону, найменш відповідальними є жителі обласних центрів, а також Південного і Східного регіонів (частіше оплачували із затримкою або не в повному обсязі).

Загалом переважна більшість українців (94%) вважають діючі тарифи на електроенергію, газ та опалення завищеними. Протилежної точки зору дотримується лише 4% жителів країни, ще 2% – не визначилися.

Опитування проходило з 23 по 30 Квітня. На запитання відповіли понад 1800 респондентів віком від 18 років, які проживають у різних куточках країни за винятком тимчасово окупованих територій.

Раніше глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко висловив думку, що в разі зростання тарифів на центральне опалення на 30-50%, яке може відбутися за інформацією опитаних експертів, в Україні значно збільшиться число неплатників. Це, в свою чергу, призведе весь комплекс теплокомуненерго до колапсу.