Міністр аграрної політики Роман Лещенко в ефірі програми "Сьогодні ввечері" на телеканалі "Україна 24" назвав основну формулу земельної реформи в Україні.

"Земля продається тільки для громадян України, юридичні особи не допускаються, іноземці не допускаються, концентрація в одних руках - до 100 гектарів, покупка землі можлива тільки при наявності джерела походження коштів, всі транзакції здійснюються виключно в банківській формі і через нотаріальне посвідчення з метою захисту прав власності як покупця, так і продавця. І одночасно виведення всіх операцій в публічну площину, щоб кожен громадянин України міг ознайомитися з цими операціями", - сказав він.

Міністр також зазначив, що для запуску ринку землі необхідні відповідні закони.

"Формула земельної реформи, яку ви бачите - на основі національного компромісу. Ми знайшли ту редакцію земельної реформи, яка об'єднала 5 фракцій у Раді, які проголосували за відповідні земельні закони. Друге - цей формат ми вважаємо найбільш консервативним і правильним для нашої країни. Це польська модель земельної реформи. У нас немає ніякого поспіху, ми нікуди не поспішаємо. Ми хочемо, щоб українське суспільство переконалося в тому, що ця формула є цивілізованою, коректною, захищає права власності", - пояснив Лещенко.

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року в Україні набуває чинності закон про відкриття ринку землі. До його набуття чинності в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.