За перші три місяці поточного року Пенсійний фонд проводив перерахунки пенсій з 1 січня та 1 березня. Про це свідчить інформація на сайті Фонду.

Зокрема, на початку року виплати перерахували непрацюючим пенсіонерам, які досягли 65-річного віку, при наявності у чоловіків і жінок страхового стажу на рівні 35 і 30 років відповідно. Мінімальна пенсія за віком для цих категорій встановлена в розмірі 40% мінімальної зарплати – 2400 грн.

В результаті перерахунок провели для 2,3 млн громадян, а середній розмір підвищення склав 350 грн.

Одночасно пенсії перерахували військовослужбовцям та військовозобов'язаним, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Рівень пенсії визначено у п'ятикратному розмірі мінімальної зарплати. У цій категорії виплати змінилися для 18 тис.українців.

Що стосується змін з березня, вони торкнулися пенсіонерів у віці від 80 років, у яких щомісячний розмір виплат, не досягає 10,34 тис.грн. Їм встановили щомісячну компенсацію в розмірі до 500 грн.

дані Пенсійного фонду про перерахунок пенсій
дані Пенсійного фонду про перерахунок пенсій

Якщо в результаті розмір пенсії не досяг 2600 грн, то була встановлена доплата в сумі, якої не вистачало до зазначеного розміру. Також перераховано пенсії, призначені відповідно до Закону про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування для осіб, які мають страховий стаж не менше 25 і 20 років для чоловіків і жінок відповідно.

Такий перерахунок проведено для 1,4 млн осіб, а середній розмір підвищення досяг 499 грн.

Крім того, з березня ПФУ перерахував пенсії у зв'язку з підвищенням середньої зарплати, з якої сплачено страхові внески. Коефіцієнт повішення становить 1,11. Мінімальний розмір такого підвищення досяг 100 грн для чоловіків і жінок, який мають 35 і 50 років стажу.

При цьому мінімальний розмір пенсії не може бути нижче 2200 грн. У підсумку виплати змінилися в середньому на 300 грн для 7,9 млн пенсіонерів.