Навесні закупівельні ціни на молоко залишилися на високих позначках. Таким чином, позитивні прогнози переробників на травень не підтвердилися.

Як пише Дело з посиланням на "Інфагро", За останній місяць весни вдалося лише незначно знизити ціни молока, виробленого в господарствах населення і опустити нижню межу ціни першого сорту цього продукту від категорії сільгосппідприємств.

При цьому рівень ціни якісного молока залишився без змін.

Стакан молока
Стакан молока

"Останні 6 місяців вартість сировини в Україні максимально стабільна за всю історію. Якщо аналізувати динаміку середньої ціни молока сільгосппідприємств, то без урахування зміни ПДВ з грудня по травень коливання цін залишалися в рамках всього лише 5-10 копійок. Через високі закупівельні ціни рентабельність виробництва молочної продукції в даний момент низька у операторів, що працюють як з біржовими товарами, так і з готовим продуктом", — відзначають експерти.

У той же час, як підкреслює видання, для виробників сировини закупівельні ціни молока в даний момент недостатньо хороші навіть для покриття витрат. Операційна маржа виробництва молока знову близько нуля.

Згідно з даними офіційної статистики, рівень виробництва молока сільгосппідприємствами в квітні і в цілому за чотири місяці є досить стабільним.

Аналітики вважають, що якби не істотне подорожчання кормів і, відповідно, погіршення раціонів при поточній динаміці поголів'я в категорії (всього 1,3% до минулого року), в Україні зараз спостерігався б приріст пропозиції якісного молока.

При цьому обсяги виробництва молока господарствами населення при цьому знижуються очікувано максимальними темпами (-7,6%).

Передбачуване зниження пропозиції молока дрібними фермерськими господарствами в червні може стимулювати зростання вартості сировини і прискорити процес зміни складу учасників ринку.