Державний Приватбанк блокує клієнтам кредитні ліміти по карті "Універсальна" через прострочення платежів, а в окремих випадках – взагалі без пояснення причин. Аргументуючи свої рішення, банк посилається на договір і обіцяє переглянути правила "в майбутньому".

При цьому клієнти заявляють, що використання "порожньої" карти є безглуздим і радять відкривати кредитку в іншому банку. Про це відомо з відгуків користувачів на одному з профільних сайтів.

ПриватБанк
ПриватБанк

"Я користуюся картою "Універсальна" майже 10 років. Нещодавно була прострочення, але я її в повній мірі погасив. Але Приватбанк чомусь досі не зняв обмеження по карті і не повернув кредитний ліміт, який був раніше", – сказано в одному з відгуків від 6 червня.

При цьому в офіційній відповіді Приватбанку зазначено, що на карту можна класти особисті кошти. А рішення про надання ліміту "може бути переглянуте в майбутньому".

"Банк був змушений обмежити користування кредитними коштами у зв'язку з порушеннями зобов'язань за договором", – пояснили в установі.

Інший користувач заявив про необгрунтоване обнулення кредитного ліміту. На його думку, причиною є загальне ставлення Приватбанку, зокрема, до внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

"Думаю, багато ВПО, особливо непрацюючі пенсіонери, відчули погіршення відношення Приватбанку після обнулення кредитних лімітів на своїх універсальних картах. Без повідомлення, без послідовного зниження Приватбанк просто обнулив кредитний ліміт", - розповів користувач.

У свою чергу в Держбанку порадили клієнту подати заявку на збільшення ліміту через Приват24, щоб "надалі" банк зміг переглянути своє рішення. При цьому на суму ліміту або його відсутність впливають "сотні факторів", які "некоректно виділяти" окремо.