В Україні необхідно не допустити проявів податкової дискримінації при формуванні механізму справляння податків на виробників м'ясної промисловості.

Про це заявляють в асоціації "М'ясної галузі".

Там підготували відкрите звернення до президента Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та народних депутатів. У ньому представники Асоціації наголошують на необхідності стримування зростання цін на м'ясо для населення.

Молоко і м'ясо
Молоко і м'ясо

Зокрема, автори звернення вказують, що через зменшення ставки ПДВ лише на живих свиней та велику рогату худобу ціни для споживачів на м'ясо та м'ясні продукти зросли на 6-10%.

"М'ясокомбінати змушені доплачувати різницю ПДВ, що і призводить до збільшення ціни рітейлу, а потім і для споживачів. Крім того, Україна буде втрачати 20 млрд грн щорічно через тіньові угоди, які, до того ж, збільшують кількість фальсифікату", – йдеться у зверненні.

Відзначається, що зниження ставки ПДВ, зокрема на живих свиней, є дискримінаційною нормою по відношенню до підприємств, які знаходяться на загальній системі оподаткування і "сумлінно платять податки до бюджету".

"Вже четвертий місяць йде тінізація ринку м'ясомолочної продукції", - зазначають автори звернення.