З 1 вересня мінімальна заробітна плата для українців підвищиться до 5 тисяч гривень. Таке підвищення заробітної плати, на думку Мінекономіки, повинно компенсувати фінансові труднощі, пов'язані карантинними обмеженнями та пандемією COVID-19.

Враховуючи ситуацію на ринку праці та ціни у магазині, мінімальна зарплата вже зараз повинна складати від 5,1 тисячі до 6,9 тисячі гривень, повідомляє "Обозреватель"

Зміни, що введуть з вересня, впливають не тільки на робітників,а й на підприємців. Отже, очікуванні нововведення:

• Мінімальна заробітна платня підвищиться з 4723 гривень до 5 тисяч за повний робочий день;
• Збільшується податок для фізичних облич підприємців;
• Зростуть деякі штрафи та налоги;
• Збільшиться надходження коштів у пенсіонний фонд та місцеві бюджети;
• Буде підвищенно мінімальний розмір гарантованої пенсії для громадян що мають необхідну кількість трудового стажу та досягли віку 65 років.

На сьогодні велика кількість грошей видається українцям "в конвертах", підвищення мінімалки дає можливість виведення доходів на легальний рівень. На думку експертів, задача влади - відновити баланс між офіційною та реальною зарплатою, до того ж, від цього залежить дохідна частина бюджетів - як місцевих так і державних, а також бюджету пенсіонного фонду.

На думку експертів з соціальної політики, труд українців знецінюється, тому що,перш за все, Асоціація роботодавців проти підвищення "білих" заробітних плат. Роботодавцям радять за європейським прикладом, шукати інші статті економії. Також фахівці вважають що мінімальна заробітна платня повинна складати 60% від середньостатистичної. Відповідно до даних державних статистичних установ середня зарплата по Україні складає 11 579 гривень, за такими розрахунками рівень мінімальної платні повинен бути не менше за 6 947 гривень. Варто не забувати що середній показник зарплати зростає майже ;кожен місяць, тоді як мінімальну заробітну ;платню переглядають лише декілька раз на рік, тому підвищуючи соціальні гарантії;треба враховувати також прогноз по зросту середньостатистичної платні.

Без справедливої мінімальної заробітної плати і чесних податкових відрахувань у бюджеті держави не з'являться кошти на інфраструктуру, освіту, медицину. При цьому важливо, щоб культура чесно платити податки стала обов'язковою у всій країні. У ситуації, коли роботодавець дає частину в конвертах, винен в тому числі і той, хто погоджується на ці конверти.