Закон України Про відпустку серед іншого передбачає можливість отримати замість певної частини відпускних днів грошову компенсацію.Про це розповіли в Держпраці в Дніпропетровській області.

Компенсація можлива тільки в тому випадку, якщо працівник уже використовував законодавчий відпускний мінімум у 24 дні. Якщо у нього є невикористані щорічні основні відпустки тривалістю 24 календарних днів кожен, то компенсацію він отримати не зможе - вважається, що відпустка надається працівникові для відпочинку і зміцнення здоров'я, тому грошима не компенсується. Деяким категоріям працівників - наприклад, особам до 18 років - взагалі не допускається заміна відпустки грошовою компенсацією. "Накопичувати, а потім використовувати або отримувати компенсацію можна тільки за щорічні відпустки, які передбачені п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону, і додаткову соціальну відпустку на дітей відповідно до ст. 19 Закону ", йдеться в повідомленні.

Які види відпусток підпадають під цей критерій:
• щорічна основна відпустка;
• щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці;
• щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці;
• інші щорічні додаткові відпустки, передбачені законодавством;
• додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А групи I.

При звільненні працівника, якщо він має невикористані відпустки в межах законодавчого мінімуму і не бажає їх використовувати, йому зобов'язані видати грошову компенсацію. Незалежно від того, за який рік надається відпустка, для обчислення відпускних враховується середній заробіток працівника за останні 12 календарних місяців. Сума компенсації обчислюється як добуток середньоденного заробітку і кількості календарних днів невикористаних відпусток.