Консалтингова компанія Pensions & Investment Research Consultants (PIRC), яка консультує акціонерів Tesla, запропонувала їм виключити Ілона Маска з ради директорів. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на PIRC.

Причиною такого рішення стала угода Маска з Tesla, за яким засновник компанії може отримати в цілому більше 55 мільярдів доларів. Консалтингові фахівці порахували, що угода «несправедливо збагачує виконавчого директора».

З січня 2018 року Маск не отримує зарплату і премії як гендиректор Tesla. Замість цього рада директорів встановив для нього програму винагород за виконання певних показників до 2028 року - в цілому Маск може отримати 55,8 мільярда доларів.

PIRC нагадала, що укладена угода призвела до судового позову проти Tesla, в якому членів ради директорів, в тому числі Маска, звинувачували в збагаченні за рахунок компанії. Маск завдає шкоди репутації компанії і її акціонерів, вважають консалтингові фахівці, тому потрібно проголосувати проти його переобрання, а угоду анулювати.

Також в PIRC нагадали, що твіти Маска принесли збиток в мільйони доларів Tesla. Зокрема, в травні 2020 року Маск написав, що акції компанії коштують на біржі занадто багато. Тоді ринкова вартість Tesla впала на 15 мільярдів за добу.