Українці на комунальні послуги витрачають значну суму. І через постійні зміни жителі України не знають чого очікувати від нових платіжок.

Як передає портал Українці, в Україні, згідно з чинним законом "Про житлово-комунальні послуги", повинна бути запроваджена абонплата за холодну та гарячу воду, опалення та вивіз сміття. В результаті в середньому щомісяця доведеться платити майже на 112 грн більше.

Введення абонплати через карантин відстрочили до моменту, коли пройде п'ять місяців після зняття обмежень. Однак депутати пропонують скоротити терміни до 1 січня 2021 року.

Введення щомісячної абонплати за коронавірусний карантин було відкладено на п'ять місяців після скасування обмежень. Однак депутати пропонують скоротити час до 1 січня 2021 року.

У Кабміні своєю постановою №808 уже визначив формулу граничного розміру:

2* прожитковий мінімум * 2,58 * 0,15 * К, * де:

  • 2,58 – середня кількість осіб у сім'ї;

  • 0,15 – середня частка витрат на комуналку від загального доходу сім'ї;

  • К – коефіцієнт (для опалення й води – 0,019, для сміття – 0,009).

Формула розрахунку абонплати. Фото: rada.gov.ua
Формула розрахунку абонплати. Фото: rada.gov.ua

Наприклад, з грудня прожитковий мінімум в Україні становитиме 2189 грн. Так, щомісячна плата за воду та опалення становитиме 32,19 грн, а на вивіз сміття - 15,2 грн. Тобто загалом за місяць потрібно буде платити близько 111,7 грн (за умови наявності гарячої, холодної води та опалення).

Нагадаємо, що у поточному році банки скоротили прибуток майже на чверть.

Раніше Українці повідомляли, що які нововведення в субсидіях приготували для українців у 2021 році

Також ми повідомляли, що українцям планують збільшити пенсійні виплати.