Пенсійне питання - одне із найболючіших для український пенсіонерів. Українці з великим нетерпінням чекають грошової надбавки від держави.

Як передає портал Українці, для українців з 1 грудня буде перераховано прожитковий мінімім. Про це повідомляється в матеріалі OBOZREVATEL.

Підвищення мінімального рівня насамперед торкнеться пенсіонерів з мінімальною пенсією, яка зросте з 1712 грн до 1769 грн. Це стосується пенсій за віком, пенсій по інвалідності та втрати годувальника, виплат пенсій шахтарям, інвалідам війни, учасникам бойових дій, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Найбільше збільшення, 570 грн, отримають пенсіонери з максимальною пенсією, яка, згідно із законом, не може перевищувати 10 заробітних плат. Якщо раніше вони отримували 17 120 грн., То наступного місяця - 17 690 грн. Загалом, збільшення торкнеться близько 2 мільйонів пенсіонерів.

  • Мінімальну пенсію підвищать із 1712 грн до 1769 грн.

  • Максимальну пенсію – із 17 120 грн до 17 690 грн.

  • Мінімальні аліменти до шести років – із 929 грн до 960,5 грн.

  • Мінімальні аліменти із шести до 18 років – із 1159 грн до 1197,5 грн.

Українські гроші, скріншот із відео
Українські гроші, скріншот із відео

Другим важливим моментом є субсидії. Формула їх розрахунку також включає вартість життя. Для визначення обов’язкової плати за комунальну квартиру середньомісячний дохід одного члена сім’ї ділиться на дві зарплати прожиткового мінімуму, помножену на 15% та на загальний дохід сім’ї. Все, що не покриває обов’язковий платіж, повинно покриватися субсидією.

Виплати соціально незахищеним групам також прив'язані до рівня прожиткового мінімуму. Від нього залежить допомога малозабезпеченим сім'ям, яку отримує близько мільйона людей. Він визначається як різниця між фактичним доходом сім’ї та встановленим прожитковим мінімумом.

Що стосується інших категорій, то держава зобов’язана виплачувати 2,5 прожиткового мінімуму сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Нагадаємо, що Лазебна розповіла, чого чекати українським пенсіонерам при локдауні.

Раніше Українці повідомляли, що уряд знайшов спосіб витрушувати з українців гроші через податки.

Також ми повідомляли, що за комуналку доведеться платити набагато більше через нові тарифи.