Кабмін затвердив проєкт бюджету на 2021 рік до другого читання у Верховній Раді.

Як передає портал Українці, про головні показники бюджету розповів ексміністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі каналу «Україна 24».

Читайте нас у Google News!

«Я нагадаю, що в бюджеті 2020 року у порівнянні з 2019-м передбачалося скорочення соціальних видатків на 12 млрд гривень. Тобто епоха бідності завершилася 21 квітня 2019 року, і одразу влада скоротила соцвидатки. І на 2021 рік ця традиція продовжується. Між першим і другим читанням проєкту держбюджету видатки були скорочені на 20 млрд в цілому, і з цих 20 млрд 8,5 – це скорочення видатків по Міністерству соціальної політики. Найбільше скорочення, 8,5 млрд, – фінансування Пенсійного фонду України. Це створює дуже серйозні проблеми для бюджету» сказав він.

Водночас, Андрій Рева пояснив, як вплине на нарахування пенсій відтермінування підвищення мінімальної зарплати.

«Якщо вони перенесли з 1 липня на 1 грудня підвищення мінімальної заробітної плати, це колосальний удар по фінансах Пенсійного фонду, тому що 4 млн платників єдиного соціального внеску платять з мінімальної заробітної плати. Це означає, що коштів на щорічну індексацію пенсій нема з 1 березня. Тобто на 11% зростання пенсій знаходиться під великим питанням. Крім того, в бюджеті України, якщо скорочені видатки, не передбачена індексація пенсій військовим пенсіонерам, а їх понад 550 тисяч. Три роки їм індексувалося, зараз індексація не передбачена взагалі» сказав він.

Напередодні міністр соцполітики розповіла, кому з пенсіонерів додадуть по 400-500 гривень.

Пенсіонери, скріншот із відео
Пенсіонери, скріншот із відео

Зазначимо, що Кабмін на позачерговому засіданні в четвер, 26 листопада, затвердив проєкт державного бюджету на 2021 рік до другого читання. Запланований дефіцит бюджету до ВВП скоротили з 6% до 5,5%.

У первинному проєкті бюджету дохідна частина становила 1,071 трлн, а видаткова 1,331 трлн гривень. До другого читання Кабмін затвердив заплановані доходи на рівні 1,096 трлн, а витрати – 1,328 трлн гривень.

Також наразі відомо, що Кабмін передав проект держбюджету на розгляд Верховної Ради.

Нагадаємо, що за декілька днів в Україні перерахують пенсійні виплати: скільки отримуватимуть українці.

Раніше ми повідомляли, що Юлія Ковалів прокоментувала падіння ВВП за підсумками року: "Це досить суттєво".

Також нагадаємо, що за комуналку доведеться платити набагато більше через нові тарифи.

Найцікавіше у нашому Twitter! Хутчіш підписуйся!

Українці тепер і на Flipboard! Додавай скоріш!