Нацбанк попередив українців про шахраїв, які придумали нову аферу для обману, щоб отримати людські гроші. Зловмисники пропонують вигадану компенсацію в Інтернеті нібито від держави у зв'язку з пандемією і просять заплатити комісію за "отримання" цих "платежів".

Як передає портал Українці, про це розповідає пресслужба НБУ.

Шахраї пропонують компенсацію, наприклад, за медичні послуги або оплату комунальних послуг або оплату товарів іноземного виробництва.

Шахрайські схеми, фото: кадр з відео
Шахрайські схеми, фото: кадр з відео

Спочатку зловмисники надсилають жертвам SMS-повідомлення, натискаючи на яке, людина автоматично перемикається на службу шахрайства. Далі на екрані відображається інформація про велику суму компенсації, наприклад 50 000 грн., Але для їх отримання потрібно заплатити комісію - 100-200 грн.

Національний банк попереджає, що справа може закінчитися цією комісією. Зокрема, шахраї просять заплатити за створення рахунку, перевірку та інші фальшиві послуги. Це відбувається до тих пір, поки вони не заберуть усі гроші з рахунку людини.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, українцям радять: ретельно перевіряти інформацію через надійні джерела. Щоб отримати компенсацію від держави, слід звернутися до відповідної державної установи за місцем проживання.

Скріншот із Facebook НБУ
Скріншот із Facebook НБУ

Нагадаємо, що в Національному банку України розповіли як не потрапити в афери шахраїв і захистити себе.

Раніше Українці повідомляли, що шахраї ошукали людей на 100 тисяч.

Також ми повідомляли, що модель з Instagram допомагає жінкам ловити обманщиків, вставляючи в їх особисті повідомлення.