Тариф на електроенергію, який вступив в дію з 1 січня 2021 року, вдарить по кишенях українців.

Сплата комунальних послуг, кадр з відео
Сплата комунальних послуг, кадр з відео

На фоні підвищення вартості всіх інших комунальних послуг в лютому платіжки за комуналку будуть рекордно високими. Зокрема, переплачувати за електроенергію доведеться майже в два рази.

Після скасування пільгового тарифу на світло за використання перших 100 кВт, тариф на електроенергію з 1 січня злетів з 90 копійок до 1,86 грн за перші 100 кВт/год. До кінця 2020 року перші 100 кіловат спожитої енергії коштували 90 копійок за кВт-годину, а за те, що "нагоріло" вище, доводилося платити по 1,68 гривні.

За словами експерта житлових програм "Опори" Тетяни Бойко, перший "пільговий" тариф 90 копійок не покривав вартість транспортування електроенергії. Тобто зібраних з українців грошей не вистачало навіть для того, щоб компенсувати витрати на доставку струму від станції до розеток.

тарифи, комуналка, абонплата
тарифи, комуналка, абонплата

Тепер українці платитимуть за транспортування в тому числі. З 1 січня 2021 року для всіх буде діяти єдиний тариф на елетроенергію, і замість 90 грн потрібно буде платити вже 168 грн за 100 кВт спожитої електроенергії.

У квітні Кабмін знову має намір змінити тариф на електроенергію. Ще два роки тому в Україні розробили план перегляду тарифів, проте його так і не втілили у життя, і вирішили, мабуть, втілити в цьому році. Якщо квітневе підвищення тарифів відбудеться, тоді за 100 кіловат електроенергії українці будуть платити вже 2 гривні за кіловат.