У той час, як за місяць в Україні роздрібні ціни на яйця збільшилися на 2-5 гривень за десяток, Асоціація тваринників України прогнозує, що вартість десятка яєць досягне 40 гривень і не опуститься нижче протягом зими.

птахоферма
птахоферма

Про це повідомила технолог з годівлі птиці в асоціації Ірина Бойко.

"Можна орієнтуватися на те, що в зимові місяці ціна буде коливатися все таки близько 40 гривень/10 штук", - сказала вона.

Бойко зазначила, що протягом січня-лютого спаду цін на яйця не очікується, а далі спрогнозувати досить важко.

За її словами, з осені 2020 року відбулося істотне зростання ринкових цін на сировину для кормовиробництва на тлі неврожаю та експорту: Зернові, соя, соняшник і продукти їх переробки подорожчали до 40%, валютна сировина до 10%.

птахоферма
птахоферма

Відзначається, що це стало причиною істотного подорожчання кормів для птиці, які в структурі собівартості продукції займають до 75%, а решта - інші Загальновиробничі витрати, на які впливають як і тарифні плани, так і інші обставини в карантинних умовах.

В даних Умовах одні аграрії скорочують поголів'я птиці (загальне поголів'я в Україні за 2020 скоротилося більш ніж на 3%), а інші - змушені піднімати ціни реалізації, щоб зберегти мінімальну рентабельність власного виробництва.

При цьому собівартість отримання яєць на птахофабриках в середньому коливається в межах до 23 гривень/10 шт, а фабрики реалізують дистриб'юторам яйця в межах 30-32 гривень, таким чином торгові мережі продають десяток від 35 до 40 гривень залежно від категорії яєць.

птахоферма
птахоферма

Бойко вважає, що збільшення цін взимку і надалі можливе, якщо не буде спаду цін на сировину, а аналітичні дані вказують на те, що ціни на білкові та зернові продовжать поступово зростати на тлі дефіциту.

Тому вона зазначила, що залишається чекати нових врожаїв і стабілізації обсягів сировини на внутрішньому ринку України.

Раніше Асоціація тваринників України прогнозувала, що вартість десятка яєць перевалить за 30 гривень через подорожчання кормової сировини і скорочення поголів'я птиці в 2021 році.