Тарифний майдан, що почався ще до нового року у райцентрі Лубни на Полтавщині, поступово вихлюпнувся на вулиці інших міст України. Сьогодні люди вийшли на протести проти грабіжницького підвищення тарифів у Полтаві і Житомирі.

тарифний майдан
тарифний майдан

У Житомирі протестувальники "взяли" адмінбудівлі

Причому житомиряни вже втретє виходять протестувати проти тарифів. Сьогодні жителі міста зібралися на пікет компаній "Житомиргаз" та "Жітоміргаззбут". Потім вони попрямували до "Житомиробленерго". А завершилася акція протесту візитом в адміністративні будівлі: "взяттям обласної ради", а згодом і міськради.

Усюди і до всіх питання одне: доки влада і комунальні монополісти будуть кошмарити людей грабіжницькими тарифами?

В облраді дорогу учасникам протесту намагалися перепинити поліцейські. Однак правоохоронці швидко піддалися тиску натовпу, і їм довелося, вступившись, пропустити людей у малу залу, де як раз засідала президія облради. Все пройшло толерантно, що, втім, не завадило деяким ЗМІ вже охрестити "взяття" Житомирської облради "лайтовим захопленням Капітолію".

тарифний майдан
тарифний майдан

Як з'ясувалося, обласні парламентарі якраз обговорювали звернення до НКРЕКП, Кабінету міністрів, Антимонопольного комітету і Верховної Ради щодо цін на газ та електроенергію.

У міськраді, куди згодом навідалися протестувальники із тарифного майдану, влада також продемонструвала зворушливе єднання з народом. До учасників тарифного майдану, які зайняли сесійну залу, прийшли заступники міського градоначальника, які також висловили своє негативне ставлення до підвищення тарифів на комунальні послуги.

У Полтаві люди перекрили дороги

У свою чергу, полтавчани, які вийшли на тарифний майдан, вдалися до апробованого способу протесту: вони перекрили дві автодороги.

Вимоги, висунуті людьми - відставка уряду, керівників ОДА та облради. Протестні настрої учасників тарифного майдану підігрівав колишній нардеп Сергій Каплін. Він закликав полтавців вимагати націоналізації підприємства "Полтавагаз" і не пропускати автотранспорт по трасі Київ-Харків доти, поки ціну на газ для жителів Полтави не знизять до 2 гривень за кубометр.

У Києві учасники тарифного майдану висунули загальні вимоги до влади

Вийшли на свій тарифний майдан і жителі української столиці. Їх вимоги були більш структурованими і чіткими. Зокрема учасники київського майдану висунули такі вимоги:

  • реальне зниження тарифів на енергоносії з ініціативи президента, глави Кабміну, НАК "Нафтогаз" і НКРЕКУ;
  • скасування постанови Кабміну №1325, яка підвищує вартість електроенергії для побутових споживачів;
  • початок процесу повернення у власність територіальних громад газотранспортних і газорозподільних мереж;
  • відкликання законопроекту №3613, який передбачає узаконений рекет за комунальні борги.

При цьому деякі джерела, зокрема, Telegram- канал "Жінка з косою" пишуть, що, незалежно від того, як вирішиться ситуація з тарифами зараз, опозиція вже готує на лютий великий "тарифний майдан", який приєднається до протестуючих ФОПів. Найм'якшою вимогою протестувальників буде відставка уряду на чолі з Шмигалем. Загалом, у лютому в Україні обіцяє бути спекотно.