Кабінет Міністрів України вирішив провести в Києві перший в країні експеримент, який стосується професійного перенавчання зареєстрованих безробітних.

Втратили роботу українців будуть за рахунок держави перенавчати для роботи в сфері інформаційних технологій.

екран комп'ютера з кодом
екран комп'ютера з кодом

Постанова про це була прийнята на засіданні уряду 20 січня.

У документі наголошується, що українські компанії сфери IT-технологій потребують фахівців, а через карантин багато українців потребують роботи. Таким чином, вони можуть допомогти один одному.

"Задовольнити потребу роботодавців у сфері інформаційних технологій у кваліфікованих працівниках з сучасними знаннями та навичками та сприяти працевлаштуванню зареєстрованих безробітних можливо через впровадження механізму організації та проведення професійного навчання зареєстрованих безробітних", - наголошується в повідомленні.

тренінги центру зайнятості
тренінги центру зайнятості

Кандидатів набиратимуть у два етапи. На першому вони пройдуть спеціалізоване комп'ютерне тестування, яке розробить Міністерство цифровізації. Співбесідувати їх перед першим етапом і за підсумками співбесіди допускати до тестування будуть фахівці філій Київського міського центру зайнятості.

тренінги центру зайнятості
тренінги центру зайнятості

На другому етапі відбору комісією центру зайнятості вивчатимуться документи, подані кандидатом на відбір з урахуванням результатів та рекомендацій тестування, та проводиться співбесіда з кандидатом. Комісія з'ясує професійну спрямованість, готовність і мотивацію до навчання у кандидата, а також готовність до подальшого працевлаштування після завершення навчання у роботодавців.

Які документи потрібно буде надати для співбесіди:

  • результати та рекомендації тестування;
  • довідку про проходження обов'язкового попереднього психіатричного та наркологічного оглядів;
  • форма первинної облікової документації № 086 / о " Медична довідка ( лікарський консультаційний висновок)";
  • мотиваційний лист, складений у довільній формі.