Під час оформлення пенсії або при її нарахуванні можуть виникнути проблеми. Однак, не всі українці знають, що варто робити, якщо в ПФУ неправильно нарахували суму виплат) або відмовили в оформленні одного з виду пенсій (наприклад, по інвалідності).

Що робити, якщо виникли такі проблеми, писав АиФ.иа.

Фото пенсіонерів
Фото пенсіонерів

Багато українських пенсіонерів роблять помилку, коли йдуть в управління Пенсійного фонду України (ПФУ), щоб вирішити проблеми в усній формі. У більшості випадків вони просто даремно витрачають свої сили і час, що підтверджує досвід багатьох пенсіонерів.

Варто відзначити, що бажано звертатися в ПФУ в письмовій формі, оскільки обов'язково повинна прийти офіційна відповідь.

У запиті також можна попросити відправити необхідні довідки, виходячи з яких нараховують пенсію. Є ймовірність того, що саме там і криється проблема.

У разі письмового звернення, з'являється можливість звернутися зі скаргою до вищестоящих органів.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Але якщо навіть прийде незадовільна відповідь, з'являється можливість її оскаржити і звернутися до суду.

Цю процедуру можна розділити на три етапи.

  1. Треба написати офіційний запит до ПФУ свого району.
  2. Якщо в районному Пенсійному фонді прохання не задовольнили, потрібно звернутися до вищих органів – обласного управління Пенсійного фонду, Пенсійного фонду України.
  3. Якщо відповідь негативна, то можна звернутися до суду.

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський підписав законопроект № 3623, який дозволить автоматично призначати пенсії, до того ж, підприємствам дозволять не вимагати зі співробітників трудові книжки.