22 лютого 2021 року Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році".

Про це повідомляється на сайті Кабінету міністрів України.

Відповідно до постанови у 2021 році індексація пенсій буде проведена з 1 березня.

Денис Шмигаль / фото Кабміну
Денис Шмигаль / фото Кабміну

Затверджено показник збільшення розміру пенсій, обчисленого від заробітної плати та страхового стажу кожного пенсіонера на рівні 11 %, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення (5 %+17%) /2).

У результаті реалізації постанови очікується, що пенсії підвищаться у 8 мільйонів людей.

Пенсіонери в Україні
Пенсіонери в Україні

Розмір пенсії підвищиться в середньому на 308 гривень. Мінімальний розмір підвищення встановлено на рівні 100 грн.

Підвищується мінімальна пенсійна виплата до рівня 2 200 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

Але подібні заходи багато українців вважають такими, що ніяк не вплинуть за забезпеченість громадян. Про це написав у своєму Twitter відомий блогер та брат співачки Анастасії Приходько – Назар Приходько.

"Уряд схвалив постанову Кабміну про проведення щорічної індексації пенсії з 1 березня 2021 року. Пенсії підвищаться на 11% – в середньому це 308 гривень. Враховуючи, що не мажорний похід двічі на тиждень в магазин у містах 500 – це ні про що", – вважає блогер.

пост Назара Приходько у Twitter
пост Назара Приходько у Twitter