Вартість газу в рамках річного тарифу складе не менше 8000 грн за 1000 куб.м. основна причина – монополія "Нафтогазу" і зростання цін на нафту.

Про це повідомляє співзасновник Фонду енергетичних стратегій (Фес) Юрій Корольчук.

Він посилається на річний звіт Антимонопольного комітету, в якому зазначено, що "Нафтогаз" займає монопольне становище на ринку видобутку газу.

Зокрема, держкомпанія контролює "Укргазвидобування", яка видобуває 14,2 млрд куб.м газу. При цьому "Нафтогаз" відмовляється продавати державний ресурс для всіх учасників ринку.

газова конфорка
газова конфорка

Другим фактором можливого подорожчання є зростання ціни на нафту. Це відіб'ється у вигляді подорожчання газу на біржах Євросоюзу в літньо-осінній період.

Крім того, "Нафтогаз", як і приватні компанії, орієнтуються на європейські біржові показники газу в умовах відсутності доступу до вітчизняного ресурсу.

"Саме перераховані фактори створили ситуацію, коли об'єктивною ринковою літньою ціною на газ буде вартість не менше 8000 грн", – підкреслив експерт.

За його словами, газовий ринок в країні розвивається за таким сценарієм через небажання "Нафтогазу" стримати свої "монопольні апетити". Держкомпанія оперує пропозицією уряду продавати вітчизняний газ на біржі або за двосторонніми контрактами.

пост Юрія Корольчука у Facebook
пост Юрія Корольчука у Facebook

Також тенденції на європейських біржах не дають передумов для зниження ціни на газ влітку-восени.

При цьому можна очікувати, що на ринку будуть працювати компанії, які зможуть запропонувати більш низьку ціну.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні припинить діяти встановлена Кабміном межа ціни на газ для населення в 6,99 грн/куб.м. при цьому уряд має намір вже з травня зобов'язати всіх постачальників надавати річні контракти з фіксованою ціною.