У нинішньому році одержувачі мінімальної та максимальної пенсії побачать два підвищення.

На сьогоднішній день українці можуть отримати мінімальну пенсію - 1769 Гривень або ж, якщо дозволяє стаж і можливості, можуть розраховувати на максимальну пенсію, яка становить аж 17690 гривень на місяць. Людина може отримувати пенсійні виплати більше, ніж отримує більшість українців, але на ділі провернути це не так просто.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Згідно законодавству України, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) дорівнює десяти прожитковим мінімумам.

Це означає, що в 2021 році мінімальний і максимальний розмір пенсії чекає два підвищення: в липні мінімальна пенсія збільшиться до 1854 грн, а в грудні - до 1934 грн, максимальна - до 18540 і 19340 грн відповідно. Ну а якщо не хочеться отримувати мінімальну пенсію, то можна спробувати вийти на щось більше - якщо зарплата вище 20 тис. грн і стажу вистачить. Але пенсію понад 10 тис. грн. в Україні отримують всього 3% населення.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Пенсійна реформа передбачає в 2021 році два підвищення: в липні мінімальна пенсія збільшиться до 1854 грн, а в грудні — до 1934 грн. Максимальна відповідно збільшиться до 18540 і 19340 грн.

Крім великого стажу на суму пенсії за віком впливає розмір заробітної плати (доходу). У вигідному становищі знаходяться ті, чия заробітна плата вище 20 тис гривень.