Встановлена з початку року вартість електроенергії в 1,68 гривні за кВт-год діятиме до травня.

В Україні до травня продовжили дію фіксованої ціни на електроенергію в розмірі 1,68 гривні за кВт-год до. Відповідна постанова опублікована на урядовому порталі.

лампочки, електроенергія
лампочки, електроенергія

Так, крім побутових споживачів, фіксована ціна також застосовується для ряду споживачів, а саме в гуртожитках, що розраховуються за ресурс за загальним лічильником в рамках побутових потреб, без урахування професійної та господарської діяльності, а також у багатоквартирних житлових будинках, у тому числі гуртожитках, на технічні цілі (наприклад, роботу котелень, ліфтів, освітлення дворів).

Скористатися фіксованим тарифом зможуть також дачні та дачно-будівельні кооперативи, садові товариства, гаражно-будівельні кооперативи на технічні цілі та освітлення території.

Крім того, Кабмін відніс до категорії споживачів, які отримують електрику за фіксованою ціною, юридичних осіб – власників житла для внутрішньо переміщених осіб та релігійні організації для задоволення комунально-побутових потреб.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні скасували пільгові тарифи на електрику, в тому числі і за перші 100 кВт-год.Міненерго пояснило підвищення цін на електрику тим, що це допомогло уникнути стрімкого зростання цін з січня.