За словами голови Укрпошти Ігоря Смілянського, документ був підготовлений Міністерством соцполітики.

Завтра уряд розгляне проект постанови про припинення фінансування доставки пенсій поштою для більшості пенсіонерів. Про це на своїй сторінці у Facebook написав генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

За його словами, переводити всіх пенсіонерів на карти будуть з 1 вересня цього року, виключення складуть лише інваліди 1 групи, які не можуть пересуватися і ті, кому більше 80 років.

Пенсіонери в Україні
Пенсіонери в Україні

"Мінсоц вносить завтра проект постанови, про примусове, з 1 вересня 2021 року, переведення на карти всіх пенсіонерів, крім інвалідів 1 групи, які не ходять і тим, кому більше 80 років. Тобто пенсіонерам буде примусово відкритий рахунок(вгадайте де?). Це в країні, де банки і банкомати присутні в 4% населених пунктів і часто найближчий на відстані в 50-60 км. Як вам ідея в короновірус, коли транспорт до цього банку нормально не ходить? Зараз звичайно з інтерченджем в селі розберемося, і Apple Pay там попре, благо біткойни вже в наявності. Але вихід є! Вгадайте хто, згідно постанови, оплатить доставку грошей до села з банку, якщо пенсіонер не зможе туди доїхати? Правильно. Сам пенсіонер. Убер мабуть викличе, щоб пенсію привезли. Особливо взимку. Грошей же багато-пенсія на 37% підвищилася, гуляти будуть на все. Мінсоцполітики пише в кінці проекту постанови, що воно «позитивно вплине на одержувачів пенсій». Навіть не сумніваюся", - написав він.

Він зазначив, що зараз через "Укрпошту" отримують пенсії 3,5 млн осіб.

"Навіщо, запитаєте ви всю цю маячню і хвилювання пенсіонерів коли і так в країні нелегко (ну крім не любові до Смілянського) ? Я дійсно не знаю. Я до кінця вів і веду і буду вести переговори. У нас була домовленість не виносити сміття з хати і знайти рішення. Але вчора всьому вже прийшла межа. Я вже мовчу про зрив міжнародних програм в 100 мільйонів євро і т. д. але не можна так знущатися над другим роботодавцем України, а потім питати: А що це у Вас ремонти не зроблені у відділеннях? А чому такі маленькі зарплати у листонош? Або-перл Мінфіну - а чому ви податки і зарплати не платите як Нова Пошта? (в сенсі мовляв менше треба платити і листонош на ФОПи перевести). ДО РЕЧІ-тарифи на листи і регульовані посилки (а це 25% нашої виручки) з початку 2020 року теж не змінювалися. Привіт НКРЗІ. Тому, що соціально відповідальні. Але про це в наступний раз", - написав Смілянський.

пост Ігоря Смілянського у фейсбук
пост Ігоря Смілянського у фейсбук

пост Ігоря Смілянського у фейсбук
пост Ігоря Смілянського у фейсбук

пост Ігоря Смілянського у фейсбук
пост Ігоря Смілянського у фейсбук

пост Ігоря Смілянського у фейсбук
пост Ігоря Смілянського у фейсбук