На працюючих пенсіонерів очікує новий перерахунок пенсій. Він буде відбуватися автоматично без втручання людини.

Про це повідомляється на фейсбук сторінці видання Пенсійний кур'єр. Видання також підкреслює, що починаючи з квітня 2018-го, органи Пенсійного фонду щороку автоматично перераховують пенсії працюючим пенсіонерам без їхніх звернень.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

"Зазначеними нормативно-правовими актами передбачено, що з 1 квітня, без додаткового звернення особи, органи Пенсійного фонду України проводять перерахунок пенсії тим пенсіонерам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на його проведення. Іншими словами, якщо особа після призначення чи після попереднього перерахунку пенсії продовжувала працювати та набула не менше 24 місяців страхового стажу, або менше 24 місяців страхового стажу, але після призначення чи після попереднього перерахунку пройшло не менше двох років, з 1 квітня 2021 року їй буде здійснено автоматичний перерахунок пенсії", – йдеться у повідомленні видання.

Також зазначається, що обов’язковою умовою для перерахунку є саме факт продовження роботи після призначення/перерахунку пенсії на набуття у зв’язку саме з цим страхового стажу.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

"Зокрема, з 1 січня 2021 року набрали чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Податкового кодексу України, якими передбачено подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб щокварталу (замість щомісяця). Строки подання такої звітності (податкового розрахунку) встановлено Податковим кодексом України — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Враховуючи зазначене, дані про страховий стаж за певний квартал будуть відображені в реєстрі не раніше середини наступного кварталу. Отже, на 1 квітня 2021 року даних про страховий стаж та заробітну плату за січень та лютий 2021 року в Реєстрі не буде. Автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведено після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період", – зазначають автори повідомлення.