Роздрібна ціна на цукор в Україні зафіксувалася на рівні 24,5 грн за кг.незабаром очікується зниження його вартості за рахунок збільшення обсягів імпорту.

Про це за підсумками зустрічі всіх учасників української бурякоцукрової галузі повідомило Мінекономіки.

Збільшення цін на український цукор пояснюється несприятливими погодними умовами минулого року. Було зібрано 8,6 млн т цукрових буряків, а вироблено 1,1 млн т цукру замість 1,5 млн т, як у минулому маркетинговому році (МР).

Користь молочних продуктів
Користь молочних продуктів

При цьому в 2020/2021 МР внутрішнє споживання цукру оцінюється в 1,2 млн т.

"У березні Мінекономіки видало ліцензії на імпорт 120 тис.т цукру-сирцю... собівартість цукру з імпортної цукрової сировини становить близько 20 грн за кілограм. Відповідно, після здійснення імпорту в найближчі тижні цінова ситуація вирівняється, і цукор стане доступнішим для українців", – зазначив заступник міністра економіки Тарас Висоцький і додав, що розглядається питання про видачу ліцензій на імпорт додаткових 50 тис. т.

продуктові ярмарки
продуктові ярмарки

У 2021 році планується посіяти цукровий буряк на площі майже 230 тис.га, що дозволить повністю задовольнити внутрішній ринок цукром власного виробництва в наступному маркетинговому році, а також експортувати надлишок на зовнішні ринки.

Нагадаємо, днями АМКУ відкрив справу проти двох компаній, які підвищували ціни на цукор в середньому на 48%. При цьому обсяги його виробництва в 2020-му скоротилися на 22,3% в порівнянні з попереднім періодом.