Імпорт цукру в поточному сезоні прогнозується на рівні 110 тис.тонн.

Ціни на продукти харчування, а точніше їх незрозуміле подорожчання викликало гнів людей і інтерес чиновників. Раніше вже повідомлялося, що Антимонопольний комітет України почав розслідування проти компаній "Астарта" та ТОВ "Радехівський цукор", які минулого року безпідставно підвищували вартість цукру.

У свою чергу Мінекономіки збирається видати ліцензії на імпорт додаткових 50 тисяч тонн цукру, щоб стабілізувати ситуацію з цінами. Про це говориться у повідомленні на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

продукти, ціни в супермаркетах
продукти, ціни в супермаркетах

"Для стабілізації цін на цукор Мінекономіки на початку березня видані ліцензії на імпорт 120 000 тонн цукру-сирцю, що становить 10% річного внутрішнього споживання. Також зараз розглядається питання про видачу найближчим часом ліцензій на імпорт додаткових 50 тис. тонн цукру-сирцю. Крім того, в лютому-березні було завезено 40 тис.тонн цукру за встановленою тарифною квотою з нульовою ставкою мита відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС. Для стимулювання збільшення виробництва гречки і картоплі і, відповідно, стабілізації цін на ці продукти, уряд додав нові спеціальні програми державної підтримки – підтримку сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка) і підтримку виробників картоплі", – йдеться в повідомленні Мінекономіки.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розглядає питання видачі найближчим часом ліцензій на імпорт додаткових 50 тис.тонн цукру-сирцю для стабілізації цін на цукор в Україні.

цукор
цукор

"Собівартість цукру з імпортної цукрової сировини становить близько 20 грн за кілограм. Відповідно, після здійснення імпорту в найближчі тижні цінова ситуація вирівняється, і цукор стане доступнішим для українців. Тим часом у парламенті розглядається можливість тимчасового обнулення імпортних мит на ввезення цукру білого в Україну, що також сприятиме насиченню внутрішнього ринку цукром", – наводяться в повідомленні слова заступника міністра Тараса Висоцького.