Введення мита на імпорт кабелів може спровокувати подорожчання підключення українців до Інтернету.

Іноземні виробники і дистриб'ютори продукції будуть додатково оплачувати 23,5% від вартості продукції, повідомила прес-служба Міністерства цифрової трансформації.

прокладка інтернет кабелю
прокладка інтернет кабелю

У відомстві попередили, що таке рішення може "значно" уповільнити покриття швидкісним інтернетом в країні.

Крім того, в Міністерстві перерахували такі ризики:

  • дефіцит кабельної продукції;
  • монополія на ринку;
  • подорожчання товарів і зростання вартості підключення до швидкісного інтернету;
  • збільшення навантаження на держбюджет.

"Введення мита може призвести до зменшення темпів розгортання мережі як фіксованого, так і мобільного інтернету. Український ринок кабельної продукції може стати менш конкурентним, адже нацвиробники ... можуть перетворитися на монополістів", - зазначив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест.

До того ж вітчизняні виробники випускають деякі види продукції в недостатній кількості. Це може спровокувати дефіцит і подорожчання розвитку мереж.

прокладка інтернет кабелю
прокладка інтернет кабелю

У Мінцифри підкреслили, що цього року реалізують проект "Інтернет-субвенції", в рамках якого провайдери підключать до оптичного інтернету понад 3 тис.сіл, у тому числі понад 1 млн громадян. На ці цілі до держбюджету закладено 500 млн грн.

Крім того, за останні 9 місяців понад 8,4 млн українців отримали доступ до 4g. однак введення мита може істотно уповільнити ці процеси, додали в Мінцифри.

Зі свого боку, в Мінекономіки запевнили, що контролюватимуть ситуацію на ринку.

Нагадаємо, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення на 3 роки додаткового мита на імпорт кабелю, в тому числі волоконно-оптичного.