Вже з 2028 року українські пенсіонери зможуть отримувати пенсійні виплати в будь-якому віці, але з умовою, якщо кількість років стажу становитиме не менше 40. Українцям також розповіли про те, який розмір робочого стажу потрібен буде для отримання пенсій через кілька років.

Про це повідомляють у законі про "Обов'язкове загальнодержавне пенсійне страхування" на сайті Верховної Ради України.

В Україні щороку змінюватимуться критерії та збільшуватимуться вимоги до робочого стажу. Наприклад, в наступному році, щоб вийти на пенсію в 60 років, людині потрібно буде мати не менше 29 років робочого стажу. А для того, щоб отримати пенсію в 63 роки, розмір стажу повинен становити 19-29 років.

Пенсіонери в Україні
Пенсіонери в Україні

Що стосується виходу на пенсію в 65 років, то розмір стажу залишається таким же, тобто – не менше 15 років. В цілому, щороку, аж до 2027 року, норма для виходу на пенсію буде збільшуватися на 1 рік. У підсумку, вже через 6 років тільки 45% громадян у віці 60 років зможуть отримувати пенсійні виплати.

Відсоток людей, які зможуть вийти на пенсію в 63 роки, становитиме 40%, а в 65 років – всього 5%. Фахівці вважають, що" критичним " розміром робочого стажу є 30 років, що буде введено вже з 2023 року. У цей момент більшість громадян не зможуть вчасно отримати гроші.

Пенсіонери, скріншот із відео
Пенсіонери, скріншот із відео

Крім того, варто відзначити, що з 1 липня 2021 року в Україні проведуть чергову індексацію пенсій через перегляд розміру прожиткового мінімуму. Розмір мінімальної пенсії збільшиться на 85 гривень, а максимальної – на 850 гривень.

Нагадаємо, що українським пенсіонерам розповіли, що необхідно робити в разі неотримання грошей.

Як раніше повідомляв портал "Українці", в Україні почнуть скорочувати розмір пенсійних виплат.

Також портал "Українці" писав, що українцям розповіли, як змінюватимуться пенсії у 2021-му році.