Відомий економіст і банківський експерт Олексій Кущ вважає, що зараз в Україні спостерігається, так звана, аграрна інфляція.

Про це Олексій Кущ написав на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

Олексій Кущ
Олексій Кущ

"Кажуть соняшникова олія вже по 60 грн. Вся справа в тому, що урожай хороший... Насправді перед нами черговий виток агфляції або аграрної інфляції, коли на тлі помірного зростання загального індексу цін, вартість продуктів харчування змінюється в гіпердинаміці. Для бідного суспільства, коли в структурі витрат населення істотну частину займає продовольчий кошик, такий формат цін – прямий шлях до злиднів", – вважає Олексій Кущ.

Також експерт пояснює, що в цій ситуації є тільки одне правильне рішення.

пост Олексія Куща у Фейсбук
пост Олексія Куща у Фейсбук

"Що робити регулятору в парадигмі інфляційного таргетування? Збільшувати ставку? Дієвим буде лише зміцнення гривні на 10-15%, як у 2019-му, але подібна террапія доб'є нашу промисловість... І тут ми повертаємося до ціни монетарного суверенітету: і мова не тільки про зберігання резервів НБУ в доларі, що знецінюється, що коштує нам 2.5 млрд.дол. на рік (більше, ніж кредит МВФ). Тут мова про те, що такі валюти як наша стають амортизатором світової інфляції, вбираючи в себе свою краплю світової емісійної хвилі. Імпортуючи інфляцію зі світовими цінами на сировину. Не будемо настільки наївними, щоб не зрозуміти: за все доведеться платити. І за відсутність монетарного суверенітету в першу чергу. Наприклад, в ціні соняшникової олії. Моя стаття річної давності в коментарі", – вважає Олексій Кущ.

Раніше ми писали, що близько 35% українців, які працюють у Польщі, взагалі не розглядають можливості повернутися додому. У 2020-му цей показник був на рівні 30,5%. При цьому більше половини наших співвітчизників цікавляться можливістю працювати в інших європейських країнах. Про це свідчить дослідження компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

заробітчани
заробітчани

Крім того, зросла до 39,8% кількість заробітчан, які мають намір відкрити власний бізнес у Польщі. Раніше їх було 25%.

Що стосується нерухомості, 55,5% трудових мігрантів розглядають можливість обзавестися власним житлом. Минулого року такі плани будували 34% українців.

Майже 69% заробітчан задоволені роботою в Польщі. Серед основних переваг українці назвали високий рівень зарплат, економічну стабільність в країні і відносно просту можливість отримати робочу візу.